به گزارش سایت ضدگلوله و به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، «ضد گلوله» نام مستند مسابقه‌ای است که روزهای زوج از شبکه مستند سیما پخش می شود و در مدت پخش خود توانسته مخاطبان زیادی را پای تلویزیون بکشاند تا به تماشای این مسابقه مهیج و جذاب بنشینند. مستند مسابقه ای که بیش از ۱۲ هزار نفر از سراسر ایران برای شرکت در آن ثبت نام کردند و توانسته رکورد جدیدی را در تاریخ ساخت این گونه مستندمسابقه ها به ثبت برساند.

مستند مسابقه «ضد گلوله» در ۹۰ قسمت تولید شده که شامل ۱۰ سری است. پخش آن از چهارم شهریور آغاز و هم‌اکنون سری هشتم آن از شبکه مستند و سری سومش نیز از شبکه نسیم در حال پخش است.

عصر پنجشنبه، مراسم اختتامیه و ضبط آخرین قسمت این مستند مسابقه تلویزیونی در محل ضبطش واقع در تیپ مکانیزه ۲۰ رمضان برگزار شد. سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی که یکی از حامیان این مستند مسابقه است به همراه سردار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده این نیرو و دیگر فرماندهان یگان های عملیاتی نیروی زمینی در مراسم اختتامیه این مستندمسابقه حاضر شدند تا از برگزیدگان و نفرات برتر تقدیر کنند.

اختتامیه ضدگلوله

قبل از آغاز مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان، خبرنگارباشگاه خبرنگاران پویا در گفت‌و‌گویی نظر سردار پاکپور را در خصوص این مستند مسابقه پرسید. سردار پاکپور گفت که قبل از «ضدگلوله» چندین قسمت از مستند مسابقه «فرمانده» را مشاهده کرده است و بعد از آن دوستان سازمان اوج، ایده ساخت مستند ضدگلوله را با او مطرح کردند و او نیز با توجه به این که این مسابقه دارای ایده جدیدی بوده و همچنین این‌گونه مسابقات می‌تواند دریچه خوبی برای ورود جوانان به موضوعات نظامی و محلی برای تخلیه انرژی آنها باشد, این درخواست را پذیرفته و از این مستند مسابقه حمایت کرده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین گفت که با توجه به حضورش در پشت صحنه این مستند و ابراز علاقه جوانان شرکت کننده در «ضد گلوله» به فعالیت های عملیاتی، به فرماندهان این نیرو مأموریت داده تا افراد مستعد این مسابقه در فعالیت های عملیاتی را انتخاب کرده تا برای جذب و سازماندهی در قالب یگان‌های ویژه عملیاتی در نیروی زمینی سپاه به کارگیری شوند.

اختتامیه ضدگلوله

دقایقی پس از این‌ گفت‌و‌گو، تمامی شرکت کنندگان ۱۰ سری مستند با شور و هیجان خاصی به همراه عوامل سازنده مستند، پرسنل تیپ مکانیزه ۲۰ رمضان و فرماندهان نیروی زمینی سپاه در محل برگزاری اختتامیه حاضر شدند و مراسم به صورت رسمی آغاز شد. پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، حسین افشار تهیه کننده این مستند مسابقه پشت تریبون حاضر شد و مطالبی را در خصوص این مستند و حمایت‌های سردار پاکپور از این مستند مسابقه عنوان کرد. او گفت که نسل شرکت کننده‌‌ این مستند مسابقه، جزو نسل‌ جوان جامعه بوده و دارای فرصت‌های تکرار نشدنی در زندگی‌شان هستند که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

او به حمایت‌های سردار پاکپور از «ضد گلوله» اشاره کرد و گفت که اگرچه عده‌ای در کشور به دنبال جایگاه و منصب هستند تا از آن به نفع خود بهره برداری و سو‌ء استفاده کنند اما در این میان مدیران و فرماندهان مخلصی هستند که با مجاهدت و تلاش شبانه روزی، اشتباهات دیگران را جبران می‌کنند. یکی از این فرماندهان سردار پاکپور است که در طول این چندین سالی که ایشان را می‌شناسم و سفرهایی که به همراه ایشان در نقاط مختلف برای تهیه مستند داشته‌ایم، شاهد بوده ام که زحمات بسیاری کشیده‌اند و در هر نقطه ای که نیاز به خدمت رسانی به مردم بوده و دشمن قصد ضربه زدن به کشور را داشته، ایشان حاضر بوده است.

افشار در ادامه سخنانش به نکته جالبی اشاره کرد. او گفت که مسافت طی کردن دور کُره زمین ۴۰ هزار کیلومتر است اما با اطلاعاتی که من دارم و از نزدیک آن را مشاهده کردم، سردار پاکپور بیش از ۲۴۰ هزار کیلومتر را برای انجام مأموریت های عملیاتی و خدمت رسانی به مردم طی کرده است. اگر اتفاق مبارکی در ضدگلوله افتاده مرهون عزم و تلاش‌های فرمانده نیروی زمینی، سردار پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده و پرسنل نیروی زمینی است که در تهیه و کمک به ساخت مستند سنگ تمام گذاشتند.

افشار در خاتمه سخنانش گفت که «ضدگلوله» فقط یک مسابقه نظامی نیست بلکه تفکر، تسلط و اطاعت افراد در آن به محک گذاشته شده و امروز جمع شدیم که پیروزی و موفقیت‌های خود در این مسابقه را جشن بگیریم.

در ادامه مراسم، نماهنگی از زحمات سرهنگ محمد هادی سفیدچیان فرمانده و پرسنل تیپ مکانیزه۲۰ رمضان در ساخت این مستند مسابقه پخش شد و پس از آن سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، پشت تریبون حاضر شد و در ابتدای سخنانش ضمن تشکر از سرهنگ سفیدچیان، او را فردی خاکی و جزو بهترین و مستعدترین فرماندهان مستعد سپاه برشمرد و گفت که دیدن افراد شرکت کننده در این مسابقه که استعداد خاص نظامی نداشتند و حتی تاکنون اسلحه به دست نگرفته بودند اما دارای عشق و علاقه به موضوعات نظامی هستند، او را یاد زمانی که خودش برای اولین بار برای مقابله با گروهک های ضد انقلاب در کردستان اعزام شدند انداخته که برای اولین بار او و همرزمانش توانسته بودند تیربار «ام ژ ۳» را به غنیمت بگیرند و از نزدیک با آن کار کنند.

سردار پاکپور «ضدگلوله» را مستندی زیبا و اثرگذار خواند و گفت که چندین قسمت این مستند مسابقه را از طریق تلویزیون مشاهده کرده و در سر صحنه مسابقه نیز حاضر شده است و از نزدیک در جریان کار قرار گرفته است.همچنین او گفت که این مستندمسابقه با استقبال خوب مخاطبان و بینندگان تلویزیون روبرو شده و بازخوردهای این مسابقه را به عینه دیده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سخنانش نکاتی را در خصوص این مستند و خطاب به شرکت کنندگان مسابقه بیان کرد. او گفت: باید در این‌گونه مسابقات، جوانب و سلایق مختلف افراد را در نظر بگیریم و متناسب با آنان برنامه سازی کنیم. همچنین شرکت کنندگان در این‌گونه مسابقات باید مشورت و نقش فرمانده را در کارگروهی را تقویت کنند تا بتوانند به پیروزی برسند. آمادگی جسمانی نیز یکی از مهم ترین مواردی است که باید رعایت شود تا بتوان مراحل مختلف مسابقات و همچنین عملیات محوله را به درستی انجام داد. سطح بندی گروه ها نیز از موارد مهم دیگری است که باید رعایت شود تا افراد هم پای یکدیگر بتوانند ماموریت های محوله را به سرانجام برسانند.

سردار پاکپور در خاتمه سخنانش ساخت این گونه برنامه‌ها را برای جامعه، مورد نیاز دانست و گفت که حتی آن دسته افرادی که نمی‌توانند در این مسابقات حضور فیزیکی داشته باشند نیز می‌توانند از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.در ادامه اختتامیه این سری «ضدگلوله» از نفرات برتر مسابقه، تقدیر و تیم اول مسابقه نیز مشخص و به آنها مدال و کاپ قهرمانی اهدا شد.

اختتامیه ضدگلوله

پس از اتمام مراسم اختتامیه، خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا با کارگردان و تهیه کننده «ضد گلوله» گفت‌و‌گویی کوتاه انجام داد. مهدی ماهان کارگردان«ضدگلوله» در خصوص این مستند گفت که حدود یک سال و نیم از آغاز ساخت این مستند مسابقه می‌گذرد و ۷ ماه، کار طراحی آن به طول انجامید و در چهار مقطع یک ماهه ضبط آن طول کشید و تا ۳۵ دوربین همزمان ضبط آن را انجام می‌دادند. او گفت که به جرات می‌توان گفت که «ضد گلوله» اکشن‌ترین برنامه تلویزیونی است و این مستند با همکاری یک گروه ۱۲۰ نفره تولید و پخش شد.

حسین افشار تهیه کننده ضدگلوله نیز در خصوص این مستند مسابقه گفت که «ضد گلوله» مشابه مستند «فرمانده» است و با هزینه کمتر از مسابقه فرمانده و با شرکت کنندگان بیشتر تولید شده است. مستند مسابقه فرمانده در بهار سال آینده با شیوه جدید و نو از تلویزیون پخش خواهد شد. او همچنین تولید سری جدید مستند ضدگلوله را منوط به استقبال و بازخوردهای مخاطبان دانست و گفت که هنوز تصمیمی برای تولید سری جدید گرفته نشده است.

قرار است آخرین قسمت و معرفی برگزیدگان این سری مستند مسابقه ضد گلوله در اواخر سال‌جاری از تلویزیون پخش شود.

 

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به شبکه های اجتماعی مسابقه ضدگلوله بپیوندید:

آیکون کانال تلگرام ضدگلوله

آیکون اینستاگرام ضدگلوله